ROTAČNÍ VZDUCHOVÝ SEPARÁTOR

( KONDENSER)

lze zaobchodovat přes firmu sam-len s.r.o 

sam-len@quick.cz

 

 

Technické parametry:

 

Délka…………………………………………………………….….1120 mm

Šířka…………………………………………………………….…..1550 mm

Šířka pracovní…………………………………………………...…1000 mm

Výška……………………………………………………………….1750 mm

Světlost připojovacího potrubí……………………………250, 280, 300 mm

( na zakázku i jiný průměr )

Hmotnost……………………………………...760 kg

Instalovaný příkon…………………………….2,2 kW

 

 

 

Kapacita:

 

Podle charakteru materiálu………………….500 až 3000 kg/hod

Průchodné množství vzduchu……………….  až 23000 m3

 

Technický popis:

 

Skříňová konstrukce z ocelového plechu opatřená protikorozním nátěrem. Vstupní a výstupní hrdlo kruhového průřezu je opatřeno přírubami. Výstup pro separovaný materiál obdélníkového průřezu. Rotor se šesti stíracími křídly je uložen v protiprašných valivých ložiskách namazaných plastickým mazivem s dlouhou životností. Pohonná jednotka může být instalována na pravé nebo levé straně. Na požádání lze dodat elektromotor s redukčním převodem a konzolou pro uložení pohonné jednotky.

 

 

Funkce:

 

Dopravovaný materiál je separován od transportního vzduchu na perforovaných plechových sítech, ze kterých je stírán křídly rotoru, která ho unášejí do spodní beztlakové části kondenseru. Odtud materiál padá do lisu, nebo na dopravník. Vzduch je odváděn potrubím buď do volné atmosféry, nebo do filtračního zařízení, případně do cyklonu.

 

Přednosti:

 

Přepravovaný materiál neprochází přes ventilátor ( exhaustor ). Vlákenný materiál není vystaven rotací v cyklonu a nedochází tak k jeho zakrucování a obtížím při jeho následném mechanickém rozvolňování. Kondenzer působí i jako účinný separátor prachu, který je odváděn transportním vzduchem do filtrů a nezůstává v dopravovaném materiálu. Odvod vzduchu z kondenzeru je upraven tak, že se přepravovaný materiál rozkládá rovnoměrně po celé pracovní šíři a opouští kondenzer ve stejnoměrné vrstvě. To přispívá ke tvorbě homogenních balíků v lisu nebo k rovnoměrnému zaplňování následujících strojů ve zpracovatelské lince. Rozměry kondenzeru jsou ve srovnání s cyklonem podstatně menší a lze ho umístit přímo v pracovním prostoru. Tím se také sníží zatížení okolního prostředí hlukem.

 

 

Použití:

 

Zařízení je použitelné všude tam, kde je třeba oddělovat materiál přepravovaný pneumatickým systémem od transportního vzduchu. V textilním průmyslu je vhodný pro separaci vláken ( vlna, bavlna, len, konopí, viskóza, syntetická vlákna apod. ) staplové délka od 2 do 600 mm. Je použitelný také pro sypké materiály jako je pazdeří, piliny a jiné hmoty vhodné zrnitosti.

 

 

ZPĚT